Mercedes-Benz Lastik ve Jantlar

Mercedes-Benz jantları ile sürüş konforu ve estetiği yaşarken, kapsamlı test programları sonucu ortaya çıkan kaliteyi de hissedersiniz.

Mercedes-Benz uzman tasarımcıları tarafından dizayn edilen jantlar, özel hafif alaşımı sayesinde disk ve balatalarda biriken ısının hızlı bir şekilde transfer edilmesine yardımcı olarak maksimum güvenlik sağlar.

Mercedes-Benz jantları ile tam uyumlu MO ibareli Mercedes-Benz orijinal lastiklerini tercih ediniz.

Mercedes-Benz Lastikler

Yol ile aracınızın arasındaki teması sağlayan tek nokta lastiklerinizdir. Yol tutuşunu iyileştirmek ve güvenli duruş mesafesini optimum seviyede tutabilmek için lastiklerinizin durumu hayati önem taşımaktadır.

Mercedes-Benz’in önerdiği lastikler aracınızın dinamiklerine göre dizayn edilmiştir, mükemmel sürüşü sağlamak için süspansiyon sistemleri ile uyumlu çalışır. Bu yüzden sadece Mercedes-Benz’in onay verdiği lastikleri kullanmanızı tavsiye ederiz.

Lastiklerin yasal olarak belirlenmiş minimum diş derinliği sınırı vardır ve bu sınıra gelindiğinde lastiklerinizin değiştirilmesi gereklidir. Lastikleriniz değiştirilmediği takdirde lastik yanakları çatlayarak sürüş konforunuzu engeller, güvenliğinizi tehlikeye atar.

Mercedes-Benz aracınızın orijinal lastiklerini MO ibaresinden ayırt edebilirsiniz.