CLA

Onun içindeysen, rutinin dışındasın.
Araç konsepti

Araç konsepti.
CLA'nın eşsiz tasarımının sizi alıp götürmesine izin verin.


Araç tasarımı

CLA'nın eşsiz iç ve dış mekan tasarımını deneyimleyin.
Dış mekan.
Heyecan verici kendine özgü oranlar.
İç mekan.
Hızlı, Ama içten.
Bağlantılar – Digital Native.

CLA'da bağlantı kurmanın yeni şekli.
Apple CarPlayTM ve Google Android Auto ile her zaman güncel kalın. Mercedes me connect tüm araç bilgilerini her an görmenize yardım eder. CLA'nın tüm bağlantı hizmetlerini keşfedin.

Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş)

Performansı destekleyen konfor ve örnek niteliğinde güvenlik.
İster trafiğin yoğun olduğu saatte ister uzun gece sürüşlerinde ister bilmediğiniz yollarda olsun, CLA'nız tam da stresli durumlarda üzerinizdeki yükü belirgin şekilde hafifletir. Bunun arkasında tüm araçlarımızda bulunan ve Mercedes-Benz ile her sürüşü güvenli ve benzersiz kılan bir konsept vardır: Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş). Çünkü direksiyonun ardından geçirdiğiniz zaman, sizin zamanınızdır. Rahatlama zamanı. Enerji depolama zamanı. Hedefinize her şeyden önce güvenli, ama aynı zamanda rahatlamış olarak ulaşmanız için.
Mercedes-AMG

Mercedes-AMG.
CLA'nın AMG Performance aracı.
Mercedes-AMG CLA 45'in dış mekan tasarımı.

Uygulanan makyaj, dinamik görünüşünü bir kez daha vurgulamaktadır. Çift çıtalı AMG radyatör ızgarası ve A-Wing tasarımındaki karakteristik AMG ön apron, çarpıcı ön kısmı karakterize etmektedir. Ön ayırıcı takımı ve parlak siyah rüzgarlıklar, soğutma havası girişini iyileştirmektedir. Yandan görünümde, yeni 19 inç çapraz kollu hafif metal alaşımlı jantlar çarpıcıdır. Aerodinamik olarak optimize edilmiş arka kısım, etkileyici genel izlenimi tamamlar. Çok açık: AMG'nin kompakt Racer'ında (yarışcı) daima en önde olursunuz.

Mercedes-AMG CLA 45'in iç mekan tasarımı.

Daha keskin konturlara ve entegre koltuk başlıklarına sahip AMG Performance spor koltuklarında yerini alan yolcu, yüksek kalitedeki malzemeler ve sportif zarafet ile karşılaşır. Oturma alanı ve sırt dayanağı daha iyi bir yanal destek sunar ve iç mekanın sportif görünümünü vurgular. Ayrıca artık standart olan AMG E-SELECT vites seçme kolu ve opsiyonel olarak temin edilebilen AMG Performance direksiyon simidi dinamik iç mekanı tamamlamaktadır. Size kalan, emniyet kemerinizi bağlayıp tam güçle ilerlemek

Mercedes-AMG CLA 45 tahriği.

Standartları belirlerken AMG her zaman en önde yer alır. En iyi örnek: Mercedes-AMG CLA 45 modelinin 2,0 litre ana ünitesi. 280 kW sayesinde hem güç hem de verimlilikte etkileyicidir. Böylece NEDC tüketimi sadece 6,9 l/100 km’dir. "One Man – One Engine" prensibine göre el ile üretilmiş teknolojik bir başyapıttır. Başka bir deyişle: her zaman hissedebileceğiniz veya AMG spor egzoz tertibatının benzersiz sesinden tanıyabileceğiniz gerçek bir yarış tutkusu.

Mercedes-AMG CLA 45'de dinamik sürüş.

Dinamik sürüşün bir üst derecesi nedir? Mercedes-AMG CLA 45'deki AMG DYNAMIC PLUS paketi. Buna, tüm sürüş durumlarında ideal çekiş gücü için mekanik kumandalı AMG ön aks diferansiyel kilidi de dahilidir. AMG Performance direksiyon simidi, adaptif sönümleme oranına sahip AMG RIDE CONTROL spor yürüyen aksam ve ayrıca RACE sürüş programı paketin bileşenleridir. Adının hakkını verir: RACE sürüş programı, azami sürüş dinamiğine göre tasarlamıştır ve markete gitmeye değil, yarış pistinde en iyi süreleri kovalamaya yarar.

Mercedes-AMG CLA 45'de ideal kullanılabilirlik.

Mükemmel kullanım, ideal bir kumanda edilebilirlik gerektirir. Bunu AMG DRIVE UNIT sağlar. AMG SPEEDSHIFT DCT 7 vitesli sportif şanzıman ve DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonu için merkezi kontrol alanıdır. Yüksek performanslı AMG fren tertibatı, mükemmel bir frenleme ve hassas dozajlanabilirlik sağlar. Ön apronda daha büyük ön ayırıcılara ve ayrıca ilave rüzgarlıklara sahip AMG aerodinamik paketi, bastırma kuvvetini arttırır. Böylece AMG hafif metal alaşımlı jantlar da özgür bırakılır.

Mercedes-AMG CLA 45'in teknolojisi.

AMG sürücülerinin ve AMG mühendislerinin ortak noktası nedir? Damarlarında dolaşan benzin. 280 kW (381 BG) gücü ile, dünyanın en güçlü 4 silindirli seri üretim turbo motoru bunun ispatıdır. Twinscroll turbo beslemesi, 475 Nm'ye kadar spontan tepki tutumu ve üstün çeviklik sağlar. AMG Performance 4MATIC sayesinde, güç ideal şekilde dört tekerleğe aktarılır. Mekanik kumandalı ön aks diferansiyel kilidine sahip isteğe bağlı AMG DYNAMIC PLUS paketi, çekiş gücünü daha da arttırır.

Resimler ve videolar

CLA'nın resimleri ve videoları.

Test Sürüşü Randevusu
Konfigüratör
Bayi Arama
Online Servis Randevusu
Mercedes me magazin