SL.

Koleksiyonun "asla yerinde duramayan" parçası.
Araç konsepti

Araç konsepti.
Tasarımı, teknolojiyi ve performansı nefes kesen bir Roadster'da birleştiren SL'in eşsiz konseptini keşfedin.
Mercedes-Benz SL 400: karma yakıt tüketimi: 7,7 l/100 km, karma CO2 emisyonları: 175 g/km[1]

[1] Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonları ile ilgili verilen değerler, öngörülen ölçme yöntemine (§ 2 Nrn. 5, 6, 6a Pkw-EnVKV yönetmeliğinin geçerli olan metnine) göre belirlenmiştir. Bilgiler, münferit bir araç ile ilgili olmayıp, bir teklifin parçası değildir; sadece çeşitli araç tipleri arasında karşılaştırma yapma amacına hizmet ederler. Değerler, tekerleklere/lastiklere göre farklılık göstermektedir.

Araç tasarımı

Araç Tasarımı.
Geleneklere bağlı; zamansız silueti, klasik Roadster oranları ve ikonik tasarımı ile yeni Mercedes-Benz SL hayran bırakıyor. Hem içeriden hem dışarıdan.
Dış mekan tasarım konsepti – Mükemmel vücut dili.

Yeni ön yüz, incelikli biçimde "Yüzyılın spor otomobilini" hatırlatır. Modern bir "Panamericana tasarımı" yorumuna sahip dikey karo radyatör ızgarası çıtalarının yanlarında, yeni bir tasarıma sahip dinamik ve tümüyle LED olan farlar yer alır.

Olağanüstü bir gündüz ve gece tasarımı ve ancak bir Mercedes'ten bekleyebileceğiniz bir şeyle birlikte: Sofistike ve verimli teknoloji. LED Akıllı Işık Sistemi, son derece düşük enerji tüketimi ve yüksek dayanıklılığıyla ikna edicidir.

Ancak her şeyin ötesinde, çok daha iyi bir görüş kabiliyeti ve daha yüksek bir güvenlik sunar. Virajları alırken, viraj ışıkları yanlara doğru daha yüksek bir aydınlatma sağlayarak geçişlerde güvenliği arttırır. Aktif Işık fonksiyonu virajlarda güvenliği arttırır. Kısa farlar, kırsal yollarda ve otoyollarda mümkün olan en iyi görüş kabiliyeti için hava durumu, ışık ve sürüş koşullarına otomatik olarak uyarlanır.

Uzun far modunda, Otomatik Uzun Far Yardımcısı ışığı, en iyi yol aydınlatmasını sağlarken karşıdan gelen trafiğin gözünü kamaştırmayacak bir biçimde dağıtır. Böylece sürücü her zaman en iyi far menziline sahip olur.

İç mekan tasarım konsepti - Efsane gerçek yüzünü gösteriyor.

En istisnai ve sportif türden bir kültür manzarası: Yeni SL'in kokpiti çok güçlü ve eşsiz bir alan hissi, harika bir koltuk konforu ve en seçkin bileşenlerin cömertçe kullanımına sahiptir.

Şık deri, ince biçimde işlenmiş süslemeler ve isteğe bağlı üç renkli ambiyans aydınlatması. Yeni çok fonksiyonlu direksiyon simidi avucunuza mükemmel biçimde oturur, sağ işaret parmağınız "drive" moduna geçerken yeniden tasarlanmış gösterge grubu kendine ait bir performans sınıfına sıçrayışı görüntüler.

Yeni SL, spor otomobil atmosferini ve üst seviyede algılanan değeri asgari düzeyde aralık boyutlarıyla aktarır. Tümüyle köpük destekli kemer hatları ve kol dayanaklarında gizli köpük yastıklar, üst seviyede bir üründen beklenen tüm şartları karşılar. Ferahlığı ve rahat alan hissi yeni SL'e istisnai bir konum kazandırır.

Çok sayıda materyal, renk ve özel designo programından ve şık Exclusive Nappa deriden incelikle işlenmiş alüminyum, ahşap veya karbon-fiber süsleme bileşenlerine kadar seçim yapabilirsiniz. Yeni çok fonksiyonlu direksiyon avcunuza mükemmel biçimde uyum sağlarken direksiyon simidi vites değiştirme kanatçıkları sayesinde tahrik gücünün hakimiyetini parmaklarınızın ucunda tutarsınız.

Roadster hissi

Roadster hissi.

Efsanevi bir spor otomobil geleneği: Yeni SL.

Çarpıcı yeni yüz, roadster hayranlarının zihinlerindeki en mutlu anıları canlandırır. SL – böylesi bir coşku yaratabilen başka bir harf dizisinin bulunması zordur. En yeni süspansiyon teknolojisiyle birlikte günümüze dinamik biçimde taşınmış efsanevi bir spor otomobil geleneği. Yeni SL.

Geleneği heyecan verici ve yeni bir biçimde yorumlamak. İnnovasyonları sürekli bir adım öteye taşıyacak biçimde düşünmek. SL özellikle güçlü bir güdünün ifadesi olmuştur ve hala bunun ifadesidir: Yaratıcılarının tutkusu.

MAGIC SKY CONTROL'e sahip panoramik Vario tavan, iki dünyanın en iyi özelliklerini birleştirmektedir: Seçilebilir şeffaflığı yenilikçi bir etki yaratır ve iklim konforunu geliştirirken, magnezyum-plastikten hafif yapı ağırlık merkezini alçaltır ve yeni SL'i daha da sportif kılar.

LED Akıllı Işık Sistemi gibi öncü fikirler için, Mercedes-Benz Intelligent Drive gibi vizyoner fikirler için. Ve yeni otomatik bagaj ayırıcı gibi en küçük detaylarda bile en iyisi için. Hepsi de daha yüksek bir konfor ve güvenlik için.

Altıncı SL, 2012'den bu yana hiç durmadan geleceğe uzanan yolu göstermiştir. Mercedes-Benz ilk defa büyük seri üretiminde tümüyle alüminyum bir gövdeyi kullanmaktadır. Bu da, çok sayıda başka akıllı detay geliştirmeleriyle birlikte, önceki seriyle karşılaştırıldığında 140 kilograma varan bir ağırlık azaltımı sağlamıştır.

SL'in başarı hikayesi 1952'de başlamıştır: Mercedes-Benz, tüm dünyada zaferden zafere koşan 300 SL yarış otomobilini geliştirir. 1954'te, "martı kanadı" olarak bilinen efsanevi seri üretim versiyonunun yapımına başlar. Aynı yıl içinde, daha küçük bir Roadster olan 190 SL piyasaya sürülür.

Kolay çalıştırılan ve hava koşullarına dayanıklı tavan konsepti o kadar başarılı olur ki 300 SL de buna göre güncellenir. Mercedes-Benz 1963'te Cenevre'de ardıl model olan 230 SL'i tanıtır (model serisi W113). Model, tavanının özgün şeklinden dolayı kısa süre içinde "Pagoda" olarak anılmaya başlar. Onu 250 SL (1966) ve 280 SL (1968) takip eder.

Bu incelikli sportiflik, kült roadsterin konumunun özüdür – atletik ve benzersiz tasarıma araç güvenliği ve mühendislik alanlarında üstün bir konum eşlik etmektedir. Mükemmel detaylara yönelik bir tutku. Örneğin, her sürüş ve hava durumu koşulunda ideal bir ışık dağılımı sağlayan dinamik ve tümüyle LED farlar veya Vario tavanın tek düğmeyle rahat biçimde çalıştırılmasını sağlayan otomatik bagaj ayırıcı.

Vario kapatıldı – yeni SL bir spor otomobile dönüştü. Kaput üzerindeki iki güç kubbesi, altlarında gözlerden saklı biçimde yatan güce tanıklık eder: V6 turbo motor çok daha güçlüdür.

9G-TRONIC, 9 ileri oranlı otomatik şanzıman vitesi hızlı biçimde ve çekiş gücünde kesintiye sebep olmadan değiştirir. ABC Aktif Gövde Kontrolüne sahip süspansiyon sistemi, tercihinize bağlı olarak büyüleyici bir çeviklik, viraj dinamikleri veya rahat bir seyir sağlar.

Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş)

Performansı destekleyen konfor ve örnek niteliğinde güvenlik.
İster trafiğin yoğun olduğu saatte, ister uzun gece sürüşlerinde, isterse bilmediğiniz yollarda olsun, SL Roadster'ınız tam da stresli durumlarda üzerinizdeki yükü belirgin şekilde hafifletir. Bunun arkasında Mercedes-Benz ile her sürüşü güvenli ve benzersiz kılan bir konsept vardır: Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş). Çünkü direksiyonun ardında geçirdiğiniz zaman, sizin zamanınızdır. Rahatlama zamanı. Enerji depolama zamanı. Böylece gideceğiniz yere öncelikle güvenli, ama her zaman rahat bir şekilde gidersiniz.
MAGIC VISION CONTROL cam silecekleri

Trafik Levhaları Yardımcısı

Kavşak fonksiyonlu aktif fren yardımcısı

PRE-SAFE® sistemi

DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonu

Geri görüş kamerası

COMAND müzik, eğlence sistemi ve navigasyon ön hazırlığı

Otomatik Uzun Far Yardımcısı Plus

Resimler ve videolar

Mercedes-Benz SL Roadster'ın resimleri ve videoları.

Test Sürüşü Randevusu
Konfigüratör
Bayi Arama
Online Servis Randevusu
Mercedes me magazin