Yeni B-Serisi.Yeni başlangıçlara yer aç.

Aracın öne çıkan özellikleri

Aile otomobilini tekrar icat ettik.

Yeni B-Serisi geldi. Hiç olmadığı kadar dinamik, konforlu ve güvenli.

Yeni nesil sürüş yardım sistemleri

Çünkü güvenlik bazen her şeydir.

Yeni B-Serisi, isteğiniz üzerine direksiyon başındayken yükünüzü daha etkili bir şekilde hafifleten yardımcı sistemler ile donatılır. Tıpkı istediğiniz mesafeyi otomatik olarak koruyan DISTRONIC, Aktif Takip Yardımcısı veya acil durumlarda otomatik frenleyebilen Aktif Fren Yardımcısı gibi. Böylelikle siz ve aileniz daima emin ellerde olursunuz.

"Wrap-around" tasarımlı şık iç mekan

Aile otomobilleri artık eskisi gibi değil.

Yeni B-Serisi, binerken bile sınıfının eşsiz iç mekanı ile büyüler. Bunu, zamansız zarafete sahip "Wrap-around" tasarımı sağlar. Gösterge paneli, orta konsol ve kapı kaplamaları arasındaki geçişler akıcı bir şekilde tasarlanmıştır. Böylelikle yolcu olarak kendinizi kucaklanmış hissedersiniz.

LINGUATRONIC sesli komut sistemine sahip geniş ekranlı konsol

Konuşmak her şeyi kolaylaştırır.

Ofiste, ailede ve şimdi de Yeni B-Serisi ile. Bu otomobil ilk kez en modern doğal ses tanıma fonksiyonu ile donatılmıştır. Sizi anlayan ve her zaman konuşmaya ve cevap vermeye hazır olan sezgisel bir sesli komut sistemi. Sadece iki kelime yeterlidir: "Hey Mercedes". Ve Yeni B-Serisi, tüm dikkatini size verir.

İzlenimler

Hayatınızdaki en güzel zamana hazır mısınız?

Yeni B-Serisi her şeye açıktır: Sizin gibi yeni şeyleri denemeyi seven bir otomobil keşfedin.

ENERGIZING Plus paketi

Hadi binin; kişisel antrenörünüz çoktan geldi.

Direksiyon başında zayıf yönleriniz olmamalıdır. Yeni B-Serisinin opsiyon olarak sunulan ENERGIZING Plus paketi, sağlığınızı iyileştirmeye yardımcı olur. Akıllı konfor kumandası; iklimlendirmeyi, ambiyans aydınlatması, müzik ve koltuk konforunu sizi canlandıran veya rahatlatan birkaç dakikalık programlar ile birleştirir.

Progressive tasarım konsepti / Style tasarım konsepti

Burada herkes kendi gibi olabilir.

İster dinamik modern, ister zarif ve sade: Yeni B-Serisi’nin dış mekanında yönü siz belirlersiniz. Progressive tasarım konsepti veya Style tasarım konsepti donanımları arasından seçim yapmanız yeterlidir. Ve isteğiniz üzerine bunları opsiyonel donanımlar ve paketler ile birleştirin. Böylelikle yeni B-Serisi sizin B-Serinize dönüşür.

Sezgisel kumanda konseptine sahip geniş ekranlı konsol

Burada kararları siz verirsiniz.

Modern geniş ekranlı konsol, sizi etkileyici bir şekilde tek bir bütün olarak sunulan iki tam dijital ekran ile karşılar. Ayrıca sesli komut sistemi, dokunmatik ekran, dokunmatik kumanda paneli ve dokunmatik kontrol tuşlarından oluşan yeni kombinasyon, kumanda konusunda daha büyük bir seçenek sunar. Size en uygun olan şekilde.

Araç tasarımı

Bir aile kurmak için en güzel ikinci neden.

Yeni B-Serisi hiç olmadığı kadar sportif ve dinamik bir görünüme sahip.

Güvenlik

Çünkü güvenlik her şeydir.

Yeni B-Serisi, sürüş sırasında sizi daha çok destekleyen ve yükünüzü daha çok hafifleten akıllı yardımcı sistemler ve fonksiyonlar ile donatılmıştır. Bunlar örneğin tehlikeleri otomatik olarak algılayabilir, acil durumlarda bu tehlikelere karşı uyarı verebilir ve hatta düzeltici müdahalelerde bulunabilir. Böylelikle siz ve yolcularınız daima emin ellerde olursunuz.

Kullanışlılık

Korkmayın, biraz daha yaklaşın.

Yeni B-Serisi sizi bekliyor. Yüksek koltuk konforu, yükleme alanında bolca alan ve esneklik ile.

Arkanıza yaslanın.

Yeni B-Serisi'nde her gün hiç olmadığı kadar güvenli ve rahat yolculuklar yaparsınız. Kendi kendinizi ikna edin.

Hands-Free Access: Arka kapağın dokunulmadan açılması ve kapatılması için

ENERGIZING Plus paketi

Yolculuk sırasında rahatlığı ve böylelikle konsantrasyonu artırır.

Dikkatli ve konsantre olmuş bir sürücü güvenli sürüş için en önemli katkılardan biridir. Opsiyon olarak sunulan ENERGIZING Plus paketi bu nedenle iklimlendirme, ambiyans ışığı, müzik ve koltuk konforu gibi birden fazla sistemi sizi canlandıran veya rahatlatan on dakikalık programlar olarak birleştirir.

HANDS-FREE ACCESS: arka kapağın dokunulmadan açılması ve kapatılması için.

HANDS-FREE ACCESS (eller serbest erişimi)

Yeni B-Serisi’nin konforlu bir şekilde yüklenmesini ve boşaltılmasını sağlar.

İster hafta sonu alışverişini ister kayak ekipmanını yüklerken olsun: Opsiyon olarak sunulan HANDS-FREE ACCESS, B-Serisi’nin bagaj kapağına hiçbir şekilde temas etmeden kumanda etmenizi sağlar. Arka kapağı otomatik olarak açıp kapatmanız için arka tamponun alt kısmına doğru küçük bir tekme hareketi yapmanız yeterlidir. Bu özellikle de çok yükünüz olduğunda veya arka kapağı açmak için elleriniz dolu olduğunda faydalıdır.

Ergonomik koltuklar: Yüksek bir koltuk konforu.

Ergonomik koltuklar

Sürücü ve ön yolcu için entegre masaj fonksiyonu ile.

Yeni B-Serisi ile sürücü ve ön yolcular için ilk kez yüksek koltuk konforu ve yan tutuş sağlayan ergonomik koltuklar sunulur. Şişirilebilir hava odacıkları sayesinde yanaklar ve bel desteği dokunmatik ekran üzerinden tamamen kişisel ve rahat bir şekilde uyarlanabilir. Masaj fonksiyonu ise daha fazla rahatlık sunar. Bu sırada bel desteği alanındaki odacıklar karşılıklı olarak şişirilip boşaltılarak titreşim etkisi yaratılır. Böylelikle sırtınız hakkettiği değeri bulur.

Manevra sırasında sıra dışı konfor için ısıtmalı çok fonksiyonlu direksiyon simidi.

Isıtmalı çok fonksiyonlu direksiyon simidi

Bir direksiyon simidi ısıtması, direksiyon simidi çemberini rahat bir sıcaklığa ısıtır.

Elini atan bir daha bırakamıyor: Opsiyonel olarak sunulan ısıtmalı ve çok fonksiyonlu direksiyon simidi sizi birinci sınıf bir konfor ile şımartır. Isıtma, aracın ısıtmasından bağımsız olarak gerçekleştirilir; böylelikle elleriniz çabucak ısınır. Ayrıca çok fonksiyonlu direksiyon simidi, üzerindeki dokunmatik kontrol tuşları ile birçok araç fonksiyonuna rahat bir şekilde erişmenizi sağlar. Böylelikle ellerinizi güvenli bir şekilde direksiyon simidinde bırakabilir ve tüm dikkatinizi trafiğe verebilirsiniz.

MBUX

Buradaki her şey farklı olmasına rağmen tanıdık gelir.

Yeni B-Serisi sadece tamamen sezgisel olarak kumanda edilmez, aynı zamanda size günden güne daha çok ayak uydurur. Böylelikle ofisinize giden yolu aklında tutar ve trafik sıkışıklığında otomatik olarak daha hızlı bir rota gösterir. Bunun arkasında devrim niteliğindeki Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi MBUX saklıdır. Siz ve tercihleriniz hakkında her gün daha fazla şey öğrenen bir multimedya sistemi. Hem de Yeni B-Serisi sizi sizden daha iyi tanıyana kadar.

MBUX

Yeni B-Serisi sadece tamamen sezgisel olarak kumanda edilmez, aynı zamanda size günden güne daha çok ayak uydurur. Böylelikle ofisinize giden yolu aklında tutar ve trafik sıkışıklığında otomatik olarak daha hızlı bir rota gösterir. Bunun arkasında devrim niteliğindeki MBUX (Mercedes-Benz User Experience) saklıdır. Siz ve tercihleriniz hakkında her gün daha fazla şey öğrenen bir multimedya sistemi. Hem de yeni B-Serisi sizi sizden daha iyi tanıyana kadar.

Dokunmatik kumanda konsepti

B-Serisi’nin konsolunda boşuna klasik tuşlar ve ayarlayıcılar aramayın. Buradaki her şey yenidir. Tıpkı dokunmatik ekran veya dokunmatik kumanda paneli gibi; bunlar üzerinden artık araçtaki her şeye tek bir parmağınız ile kumanda edebilir ve tamamen isteklerinize göre ayarlayabilirsiniz. Örneğin gösterge paneli stillerini, ambiyans aydınlatmasını veya bilgi-eğlence sistemi. Bunlara doğrudan direksiyon simidindeki dokunmatik kontrol tuşları üzerinden de kumanda edebilirsiniz. Hem de ellerinizi direksiyon simidinden ayırmadan.

Ekran stilleri

Ön konsol, sizi etkileyici bir şekilde tek bir bütün olarak sunulan iki tam dijital ekran ile karşılar. Bu sadece zarif görünmez aynı zamanda kolayca ihtiyaçlarınıza göre uyarlanabilir. Gösterge paneli ekranı için örneğin modunu, seyahat akışınıza ve sürüş durumunuza göre değiştirebileceğiniz "Klasik", "Spor" ve "Sade" adlı üç farklı ekran stili sunulur.

Sesli komut sistemi

Yeni B-Serisi sizi başka hiçbir aracın anlayamayacağı gibi anlar. Hem de kelimenin tam anlamıyla. Yeni MBUX sesli komut sistemi sayesinde sizi dinler ve önceden komut öğrenmesine gerek kalmadan sizi anlar. Hatta daha fazlasını yapabilir. Sizin için gideceğiniz yerin hava durumunu kontrol eder, radyo kanalını değiştirir veya sizi en hızlı şekilde eve götürür. SMS'leri oku, cevapla ve gönder? Sadece iki kelime yeterlidir: "Hey Mercedes". Ve yeni B-Serisi, tüm dikkatini size verir ve her şeye hazırlıklıdır.

Augmented (artırılmış gerçeklik) videosu

Sürücünün trafik üzerindeki kontrolü hala en iyi emniyet sistemlerinden biridir. Navigasyon için MBUX Augmented Reality (artırılmış gerçeklik), karmaşık trafik durumlarına da olası en iyi şekilde uyum sağlamanıza yardımcı olur. Teknoloji bunun için sanal dünyayı gerçek dünya ile birleştirir. Ve araç çevresinden canlı resim olarak aktarılan navigasyon ve trafik hatırlatmalarını medya ekranında görüntüler. Böylelikle sistem hedefinize daha güvenli ve stressiz bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olur.

Performans

Sürüş keyfi de şaşırtıcı derecede değişken.

Sportif bir ayar için Dynamic Select butonuna basmanız yeterlidir. Buna karşın yakıt tasarrufu elde etmek için iki silindir yine otomatik olarak devreden çıkartılabilir. Böylelikle Yeni B-Serisi sadece etkileyici bir sürüş deneyimi değil aynı zamanda sizin ve sürüş durumunuz için mümkün olan en iyi şeyi sunar.

Dört tekerlekten çekiş

Yeni B-Serisi, motor versiyonuna bağlı olarak her durumda olası en iyi dinamizm, traksiyon ve verimlilik oranını sunan 4MATIC dört tekerlekten çekiş sistemi ile temin edilebilir. Arka aks dişli kutusuna entegre edilmiş elektro-hidrolik lamelli kavrama, değişken bir tork dağılımına imkan verir. Bu, kar, kaygan yol ya da dinamik sürüş şekillerinde ekonomik olan tamamen ön tahrikten 50 : 50 oranında bir dağılıma kadar uzanır. Böylelikle hedefinize üstün ve güvenli bir şekilde ulaşırsınız.

DYNAMIC SELECT (sürüş karakter seçim fonksiyonu)

DYNAMIC SELECT sürüş programları üzerinden Yeni B-Serisi’nin sürüş özelliklerini tamamen isteklerinize uyarlayabilirsiniz. Son derece konforlu, sportif, tasarruflu veya kişisel bir sürüş tarzı istemenize bağlı olarak dört program "Comfort" (konfor), "Sport" (spor), "Eco" (eko) ve "Individual" (kişisel) sunulur. Sistemin otomatik olarak motor, şanzıman, yürüyen aksam, direksiyon tertibatı ve iklimlendirme karakterini değiştirmesi için tuşa basmanız yeterlidir. Tamamen zevkinize göre bir sürüş keyfi için.

Sertliği seçilebilen süspansiyon sistemi ister virajlarda daha fazla sürüş keyfi olsun, ister son derece ekonomik bir sürüş tarzı ister uzun yollarda en yüksek konfor: Yeni B-Serisi'nin yürüyen aksamı, istek üzerine tekerleklerin sönümleme ayarını ve böylelikle sürüş karakteristiğini güncel ihtiyacınıza göre uyarlayan sertliği seçilebilen süspansiyon sistemi ile donatılmıştır. Bunun için orta konsoldaki DIRECT SELECT tuşu üzerinden "Sport" (spor), "Eco" (eko) veya "Comfort" (konfor) programlarından birini seçmeniz yeterlidir. Yeni B-Serisi'nin birden fazla yürüyen aksamı varmış gibi hissedin.

Adaptif sönümleme sistemi

İster virajlarda daha fazla sürüş keyfi olsun, ister son derece ekonomik bir sürüş tarzı ister uzun yollarda en yüksek konfor: Yeni B-Serisi'nin yürüyen aksamı, istek üzerine tekerleklerin sönümleme ayarını ve böylelikle sürüş karakteristiğini güncel ihtiyacınıza göre uyarlayan adaptif ayarlanabilir bir sönümleme sistemi ile donatılmıştır. Bunun için orta konsoldaki DIRECT SELECT tuşu üzerinden "Sport" (spor), "Eco" (eko) veya "Comfort" (konfor) programlarından birini seçmeniz yeterlidir. Yeni B-Serisi'nin birden fazla yürüyen aksamı varmış gibi hissedin.

Silindir kapama sistemi

Yeni B-Serisi için silindir kapama fonksiyonuna sahip son derece modern bir 4 silindirli benzinli motor nesli temin edilebilir. Özellikle de düşük yük ve devir sayısı aralıklarında iki silindir otomatik olarak kapatılabilir. Bu, çok güç kaybetmeden yakıt tasarrufu sağlar. Sürücü daha güçlü hızlandırmaya başladığında silindirler tamamen fark edilmeyen bir şekilde tekrar devreye alınır.

Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş)

Performansı destekleyen konfor ve örnek niteliğinde güvenlik.

İster yoğun trafik saatlerinde, ister uzun yolda ister bilinmeyen yollarda olsun, B-Seriniz sizi stresli koşullarda hissedilir şekilde rahatlatır. Bunun arkasında Mercedes-Benz ile her sürüşü daha güvenli ve benzersiz kılan bir konsept vardır: Mercedes-Benz Intelligent Drive (Akıllı Sürüş). Çünkü direksiyonun ardında geçirdiğiniz zaman sizin zamanınızdır. Rahatlama zamanı. Enerjinizi doldurma zamanı. Böylece gideceğiniz yere öncelikle güvenli, ama rahat bir şekilde gidersiniz.

Resimler ve Videolar

Yeni B-Serisi galerisi.

Yeni B-Serisi'nde gençler veya yaşlılar yoktur. Burada sadece meraklılar ve maceraperestler vardır. Kendiniz görün.